text
Служба охорони праці

Кримінальна відповідальність фахівця з охорони праці

  • 23 квітня 2018
  • 461

Запитання

Яке покарання передбачене за допуск працівника до роботи, неприйнятної для нього?

Відповідь

Кримінальна відповідальність у сфері охорони праці настає, якщо виникли тяжкі наслідки, зумовлені порушенням. Серед них — шкода здоров’ю потерпілого, загибель людей тощо. У цій категорії справ суди детально вивчають коло посадових обов’язків підсудного. Встановлюють, чи входив контроль за дотриманням законодавства у сфері охорони праці до його посадових обов’язків. А також вивчають причинно-наслідковий зв’язок між порушенням та наслідками.

Найчастіше до кримінальної відповідальності притягають відповідальних осіб за статтею 271 «Порушення вимог законодавства про охорону праці» Кримінального кодексу України (КК). Судам необхідно враховувати, що суб’єктом злочину, передбаченого статтею 271 КК, є службова особа підприємства, яка на підставі наказу адміністрації, посадової інструкції чи відповідно до займаної посади має спеціальні обов’язки з охорони праці (п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про злочини проти безпеки виробництва» від 12.06.2009 № 7).

Розглянемо ситуацію, про яку йдеться в запитанні, на реальному прикладі.

Судове рішення: вирок Звенигородського районного суду Черкаської області від 10.08.2016 за справою № 710/752/16-к.

Особа, яку притягують до відповідальності: інженер із охорони праці ТОВ.

Порушення: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, установи, організації, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого (ч. 1 ст. 271 КК).

Фабула справи: інженер із охорони праці ТОВ порушив вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці, а саме статті 15 Закону про охорону праці та посадової інструкції інженера з охорони праці. Він знав, що потерпілий — працівник товариства — не має відповідної категорії на керування транспортним засобом — завантажувачем телескопічним. Однак допустив останнього до робіт. До того ж не провів із ним навчання та інструктаж. Під час робіт на завантажувачі потерпілий здобув тілесні ушкодження — двокістковий перелом лівого гомілково-ступеневого суглоба з підвивихом ступні. Судово-медичний експерт встановив, що вони належать до категорії середньої тяжкості тілесних ушкоджень із ознакою тривалого розладу здоров’я.

Зібрані за справою докази: визнання своєї вини інженером із охорони праці, показання потерпілого, посадові інструкції, висновки експерта, інші матеріали кримінального провадження.

Покарання: штраф розміром 100 НМДГ (1700 грн 00 коп.).

Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці Дізнайтеся більше про адміністративну та кримінальну відповідальність фахівця з охорони праці

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання