text
Служба охорони праці

Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці

  • 20 квітня 2018
  • 281

Запитання

Яка відповідальність передбачена за невидачу працівникам спецодягу та порушення терміну проведення атестації робочих місць?

Відповідь

Для того, щоб дізнатися відповідь на це запитання, розглянемо ситуацію на реальному прикладі.

Судове рішення: постанова Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 10.03.2016 за справою № 345/662/16-п.

Особа, яку притягують до відповідальності: заступник головного інженера з промислової безпеки охорони праці та екології товариства з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ).

Порушення: порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення й інші порушення вимог законодавства про працю (ч. 1 ст. 41 КпАП).

Фабула справи: на підприємстві порушили статтю 163 КЗпП. На роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці не видають безоплатно спецодяг та інші засоби індивідуального захисту. За встановленими нормами апаратнику стічних вод цеху нейтралізації та очищення промислових стічних вод видають костюм бавовняний строком на 12 місяців. Однак в особистій картці апаратника очищення стічних вод на безоплатну видачу спецодягу позначки про видачу костюма немає. Строк видачі костюма прострочений. Також порушили пункт 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442). Атестацію робочого місця за посадою апаратника очищення стічних вод на час перевірки не провели.

Зібрані за справою докази: визнання своєї вини заступником головного інженера з промислової безпеки охорони праці та екології, протокол про адміністративне правопорушення, акт перевірки.

Стягнення: штраф розміром 30 НМДГ (510 грн 00 коп.).

У цій справі відповідно до зібраних доказів встановили явну вину порушника. Таке порушення він вчинив вперше та визнав свою вину. Це послугувало обставинами, які пом’якшують відповідальність. Суд застосував до інженера з промислової безпеки охорони праці та екології найменшу із передбачених статтею міру покарання.

Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці Дізнайтеся більше про адміністративну та кримінальну відповідальність фахівця з охорони праці

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання