Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці

20 квітня 2018
290
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яка відповідальність передбачена за невидачу працівникам спецодягу та порушення терміну проведення атестації робочих місць?

Відповідь

Для того, щоб дізнатися відповідь на це запитання, розглянемо ситуацію на реальному прикладі.

Судове рішення: постанова Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 10.03.2016 за справою № 345/662/16-п.

Особа, яку притягують до відповідальності: заступник головного інженера з промислової безпеки охорони праці та екології товариства з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ).

Порушення: порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення й інші порушення вимог законодавства про працю (ч. 1 ст. 41 КпАП).

Фабула справи: на підприємстві порушили статтю 163 КЗпП. На роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці не видають безоплатно спецодяг та інші засоби індивідуального захисту. За встановленими нормами апаратнику стічних вод цеху нейтралізації та очищення промислових стічних вод видають костюм бавовняний строком на 12 місяців. Однак в особистій картці апаратника очищення стічних вод на безоплатну видачу спецодягу позначки про видачу костюма немає. Строк видачі костюма прострочений. Також порушили пункт 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442). Атестацію робочого місця за посадою апаратника очищення стічних вод на час перевірки не провели.

Зібрані за справою докази: визнання своєї вини заступником головного інженера з промислової безпеки охорони праці та екології, протокол про адміністративне правопорушення, акт перевірки.

Стягнення: штраф розміром 30 НМДГ (510 грн 00 коп.).

У цій справі відповідно до зібраних доказів встановили явну вину порушника. Таке порушення він вчинив вперше та визнав свою вину. Це послугувало обставинами, які пом’якшують відповідальність. Суд застосував до інженера з промислової безпеки охорони праці та екології найменшу із передбачених статтею міру покарання.

Адміністративна відповідальність фахівця з охорони праці Дізнайтеся більше про адміністративну та кримінальну відповідальність фахівця з охорони праці