Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Регулювання охорони праці на підприємстві

  • 17 квітня 2018
  • 142

Запитання

Які документи регулюють питання охорони праці на підприємстві?

Відповідь

На виконання постанови Кабміну від 27.01.93 № 64  наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 21.12.1993 № 132 затверджено Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві. Відповідно до нього відповідні локальні нормативні акти повинні забезпечити чітку систему управління охороною праці з метою створення безпечних і нешкідливих умов праці в кожному структурному підрозділі та на робочому місці.

До таких актів належать: правила внутрішнього трудового розпорядку, інструкції з охорони праці для працюючих за професіями і видами робіт та про заходи пожежної безпеки, положення: 

Регулювання охорони праці на підприємстві Дізнайтеся, як потрібно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці

Основним нормативним актом, що регулює внутрішній розпорядок та питання дисципліни на підприємстві є Правила внутрішнього трудового розпорядку, які розробляються на підставі Типових правил з урахуванням умов праці на певному підприємстві. У Правилах конкретизуються:

  • обов’язки адміністрації та працівників;
  • питання прийому їх на роботу та звільнення;
  • використання робочого часу;
  • порядок застосування заохочень за сумлінну працю та заходів впливу на порушників трудової дисципліни.

Важливим документом, що регулює відносини між власником підприємства і найманими працівниками, зобов’язання сторін з виробничих, трудових та соціально-економічних питань є колективний договір, який укладається на підприємствах незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Правові засади з розробки, укладення та виконання колективних договорів і угод  врегульрвані Законом України від 01.07.1993 № 3356-XI «Про колективні договори і угоди». Зміст колективного договору визначається ст. 7 названого Закону. 

Крім того, відповідно до ст. 20 Закону про охорону праці в колективному договорі сторони передбачають:

  1. соціальні гарантії працівникам у галузі на рівні не нижче визначеного законодавством;
  2. комплексні заходи щодо:

У колективному договорі також зазначається  розмір вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника у зв’язку з порушенням роботодавцем законодавства про охорону праці і недотриманням умов колективного договору з цих питань. Крім того, у договорі встановлюються обсяги і джерела фінансування заходів з питань охорони праці, а також можуть передбачатись додаткові, порівняно з чинним законодавством, гарантії та соціально-побутові пільги для працівників.

Стаття 13 Закону про охорону праці покладає на роботодавця обов’язки щодо забезпечення функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, який  для реалізації цих вимог на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб  створює службу  охорони праці (ст. 15 Закону про охорону праці). Цей підрозділ створюється, з урахуванням специфіки виробництва і видів діяльності підприємства, чисельності працівників, умов праці та інших факторів. Положення про службу розробляється і затверджується роботодавцем на підставі Типового  положення  про  службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати