Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Основна щорічна відпустка робітників, що працюють на території зони відчуження з обов’язковим відселенням

  • 27 січня 2017
  • 86

Запитання

Яка тривалість надаваної основної щорічної відпустки робітникам, що мешкають у зоні гарантованого та добровільного відселення, але працюють на території зони відчуження з обов’язковим відселенням, у разі якщо колдоговір завбачає 24-х денну щорічну відпустку для кожного робітника підприємства? Коли «чорнобильцям» надається право відпустки, то за чий кошт вона буде? Тип відповідальності за відмову від надання відпусток робітникам, що передбачає ЗУ № 796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991?

Відповідь

Люди, що працюють на території зони відчуження, а також обов’язкового відселення, отримують право на цілих 44 дні основної відпустки щороку. Двадцять календарних днів якої сплачує держбюджет.

Чому саме так?

Працівники, які знаходяться у відрядженні на території однойменної зони радіаційного забруднення, щороку отримують обов’язкову відпустку терміном на 44 дні. Тривалість відпочинку не повинна вийти за межі 56-ти діб. Формується вона прямо-пропорційно за рахунок відпрацьованого часу на вказаних вище територіях (ст. 47 ЗУ № 796-XII). За рахунок витрат місцевого і державного бюджетів відбувається фінансова підтримка реалізації Закону № 796. Окрім цих джерел фінансування, можливі надходження із інших місць, що не забороняє закон (ст. 63 Закону № 796).

Виплачування різниці між пролонгованістю щорічної відпустки, яку погоджує ст. 47 №796, та кількістю днів щорічної відпустки, що розглядається ЗУ «Про відпустки» № 504/96-ВР від 15.11.1996, а також іншими законами для працівників, які знаходяться у відрядженні в зоні відчуження та радіаційних викидів, відбувається за рахунок центрів по виплаті та нарахуванню соцдопомоги. Мова йде і про структурні підрозділи по питанням соцзахисту жителів в районних (з врахуванням адміністрацій Києва та Севастополя), міських виконавчих органів, рад, за місцем прописки громадян. Це регламентує п.4.10 (щодо використання коштів держбюджету на реалізацію програм, що пов’язані із соцзахистом постраждалих під час лиха з ЧЕС). Дану інформацію затверджує постанова КМУ № 936 від  20.09.2005.

Працівнику, який постійно знаходиться в умовах зони відчуження, надається обов’язковий щорічний відпочинок в 44 доби, 20 діб з них виплачує уповноважений на те орган, а 24 дні – роботодавець.

Відповідальність 

Винні у недотриманні вимог З-ну № 796 можуть нести адміністративну, матеріальну чи відповідальність кримінального характеру, що встановлена у ЗУ 64 Зак. № 796.

Працівники, що отримали певні ушкодження через Чорнобильську аварію, отримують право на захист своїх та дитячих інтересів у судових та державних органах ст. 70 Закону № 796.

Через ненадання відпустки прописаної в Законі № 796 та порушення інтересів, робітник, який знаходиться в радіоактивному середовищі, має можливість та право звернутись в суд, що встановить масштаби відповідальності керівника за ці порушення.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати