Вступний інструктаж для підрядників. Чи потрібен запис у журналі?

5 квітня 2018
1028
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно робити запис про вступний інструктаж для підрядників у журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці?

Відповідь

Відповідь на це питання міститься у листі Держпраці від 14.12.2017 р. № 11854/4/4.4-ДП-17. Нагадуємо, листи Держпраці не є нормативно-правовими актами та мають інформаційний, рекомендаційний характер.

Відповідно до пункту 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15 (далі – Типове положення), вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, а також з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство та беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.

Запис про проведення вступного інструктажу для осіб, які приймаються на роботу відповідно до наказу (розпорядження) роботодавця, робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці згідно з додатком 5 (абз. 9 п. 6.3 Типового положення).

Внесення записів про проведення вступного інструктажу працівникам інших організацій, які прибули на підприємство та беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства, у журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці вимогами Типового положення не передбачено.

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві Дізнайтеся відповіді на 5 запитань про навчання та інструктажі з охорони праці

Враховуючи зазначене, питання реєстрації вступних інструктажів з охорони праці з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства, вирішується на розсуд керівника відповідного підприємства, що має бути відображено в нормативних актах з охорони праці, які діють на підприємстві, зокрема у положенні про навчання з питань охорони праці відповідного підприємства, розробленого з урахуванням пункту 3.2 Типового положення.