Зарахування пільгового стажу за Списком № 2

16 березня 2018
294
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна особі, яка працювала майстром монтажно-будівельної організації з 10.04.1982 по 01.06.1989, зарахувати цей період до пільгового стажу за Списком № 2?

Відповідь

Коли визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах, застосовують Списки, що були чинні на період роботи особи (п. 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383).

До 01.01.1992 був чинний Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173; далі – Список № 2).

Пільгові пенсії призначають працівникам, зайнятим на будівництві будівель і споруд: промислових, енергетичних, гідротехнічних, шляхово-мостових, транспорту і зв’язку, житлових та культурно-побутових, а також підземних будівель і споруд шахт, рудників і комунікацій (розд. ХХІХ Списку № 2).

Право на пільгове пенсійне забезпечення мали майстри, зайняті на роботах зі спорудження будівель і споруд. Майстри монтажних і будівельно-монтажних організацій, зайняті монтажем технологічного обладнання, мали право на пільгову пенсію, якщо вони керували робітниками, які мали право на пільгове пенсійне забезпечення за виконану роботу.

Період роботи запитувача з 10.04.1982 по 01.06.1989 на посаді майстра монтажно-будівельної організації можна зарахувати до пільгового стажу за Списком № 2. Для цього запитувачу потрібно надати пільгову довідку за формою, наведеною у додатку 5 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (затверджений постановою КМУ від 12.08.1993 № 637), та підтвердити факт зайнятості на будівництві будівель і споруд або того, що у цей період запитувач керував робітниками, які за виконану роботу мали право на пільгове пенсійне забезпечення.