text
Служба охорони праці

Зарахування пільгового стажу за Списком № 2

  • 16 березня 2018
  • 93

Запитання

Чи можна особі, яка працювала майстром монтажно-будівельної організації з 10.04.1982 по 01.06.1989, зарахувати цей період до пільгового стажу за Списком № 2?

Відповідь

Коли визначають право на пенсію за віком на пільгових умовах, застосовують Списки, що були чинні на період роботи особи (п. 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383).

До 01.01.1992 був чинний Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (затверджений постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173; далі – Список № 2).

Пільгові пенсії призначають працівникам, зайнятим на будівництві будівель і споруд: промислових, енергетичних, гідротехнічних, шляхово-мостових, транспорту і зв’язку, житлових та культурно-побутових, а також підземних будівель і споруд шахт, рудників і комунікацій (розд. ХХІХ Списку № 2).

Право на пільгове пенсійне забезпечення мали майстри, зайняті на роботах зі спорудження будівель і споруд. Майстри монтажних і будівельно-монтажних організацій, зайняті монтажем технологічного обладнання, мали право на пільгову пенсію, якщо вони керували робітниками, які мали право на пільгове пенсійне забезпечення за виконану роботу.

Період роботи запитувача з 10.04.1982 по 01.06.1989 на посаді майстра монтажно-будівельної організації можна зарахувати до пільгового стажу за Списком № 2. Для цього запитувачу потрібно надати пільгову довідку за формою, наведеною у додатку 5 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (затверджений постановою КМУ від 12.08.1993 № 637), та підтвердити факт зайнятості на будівництві будівель і споруд або того, що у цей період запитувач керував робітниками, які за виконану роботу мали право на пільгове пенсійне забезпечення.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль