Чи зараховують до пільгового стажу час виборної роботи

7

Запитання

За яких умов до пільгового стажу зараховують час виборної роботи?

Відповідь

Виборну роботу зараховують до пільгового стажу лише, коли призначають пенсію за віком на пільгових умовах (ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ; далі – Закон № 1788). І за умови, що увесь пільговий стаж працівник здобув до 01.01.1992 (дата, коли Закон № 1788 набрав чинності).

Коли особу обрали на виборну посаду, роботу на цій посаді у межах, які не перевищують п’ять років, під час визначення права на пенсію на пільгових умовах прирівнюють до роботи до обрання та в кількості, що не перевищує наявного пільгового стажу (п. 97 Положення про порядок призначення і виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 03.08.1972 № 590; далі – Положення № 590).

Виборна робота, передбачена пунктом 97 Положення № 590, – це робота осіб, які підлягали соціальному страхуванню, на виборних посадах у радянських установах, партійних, профспілкових й інших громадських організаціях.

Під час зарахування до пільгового стажу виборної роботи залежно від конкретних обставин застосовують як умови, передбачені пунктом 97, так і пунктом 109 Положення № 590:

Роботу на виборних й інших відповідальних посадах у партійних і комсомольських органах, зокрема у політвідділах і політуправліннях, зараховують до пільгового стажу за умови, якщо перерва між вказаною роботою та роботою, що слідує за нею, не перевищує трьох місяців і якщо роботі в партійних і комсомольських органах безпосередньо передувала чи за нею безпосередньо слідувала робота, яка дає право на пенсію на пільгових умовах (п. 109 Положення № 590).

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися новини з охорони праці

• скачувати шпаргалки, інструкції, інструктажі

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль