Оперативні переговори з енергопостачальною організацією

16 лютого 2018
4678
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Хто має право на проведення оперативних переговорів з енергопостачальною організацією?

Відповідь

Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів затверджені наказом Держнаглядохоронпраці України 9 січня 1998 року № 4 (далі – Правила) поширюються на працівників, які обслуговують діючі електроустановки споживачів напругою до 220 кВ включно. Передбачені в них вимоги також обов’язкові для всіх споживачів і виробників електроенергії, незалежно від їх відомчої належності та форм власності на засоби виробництва.

У п. 2.2.2. цих Правил зазнечно, що до оперативного обслуговування електроустановок допускаються працівники, які знають оперативні схеми, посадові і експлуатаційні інструкції, інструкції з охорони праці, особливості обладнання і пройшли навчання, дублювання та перевірку знань цих Правил та Правил технічної експлуатації.

Оперативні працівники під час свого чергування є відповідальними за правильне обслуговування та безаварійну роботу всього устаткування на закріпленій за ними дільниці.

Старший в зміні оперативний працівник зобов’язаний негайно повідомити диспетчера енергопостачальної організації про аварії, які спричинили відключення однієї або кількох ліній електропередачі, що живлять підприємство.

Список працівників, які мають право проведення оперативних переговорів з енергопостачальною організацією, визначається особою, відповідальною за електрогосподарство, затверджується керівником, погоджується з Держнаглядохоронпраці і передається у відповідну оперативну службу енергопостачальної організації.