Обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення

16 лютого 2018
1954
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зобов’язані лікар-нарколог та лікар-психіатр під час проходження водіями періодичних медичних оглядів видавати сертифікат та довідку про їх проходження?

Відповідь

Відповідь на одну з частин цього питання можна знайти у постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих» від 27 вересня 2000 р. № 1465.

Згідно з п. 7 після проведення обов’язкових попереднього або періодичного психіатричних оглядів, а у разі потреби додаткового психіатричного обстеження особі видається довідка про проходження обов’язкових попереднього або періодичного психіатричних оглядів, в якій зазначається наявність чи відсутність у неї психіатричних протипоказань для виконання окремих видів діяльності. Термін дії довідки встановлюється відповідно до періодичності психіатричних оглядів.

Обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення Читайте також: Психофізіологічна експертиза працівників підприємства

Видача сертифікату передбачена постановою Кабінету Міністрів України «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 6 листопада 1997 р. № 1238. Так, у п. 6. постанови зазначено, що після проведення профілактичного наркологічного огляду і додаткового профілактичного наркологічного огляду в умовах стаціонару громадянину видається сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду.

У ньому зазначається наявність чи відсутність у особи наркологічних протипоказань до виконання функціональних обов’язків та провадження видів діяльності згідно з переліком. Термін дії сертифіката визначається відповідно до пункту 2 цього Порядку.