text
Служба охорони праці

Встановлення неповної тривалості робочого часу особам з інвалідністю

  • 9 лютого 2018
  • 94

Запитання

Чи повинен роботодавець на прохання особи з інвалідністю встановити їй неповний робочий день?

Відповідь

Це питання урегульовано Кодексом законів про працю України. Зокрема, у ст. 56 зазначено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Вимоги щодо застосування праці осіб з інвалідністю наведено у ст. 172 Кодексу. Вона зобов’язує роботодавця встановити на прохання особи з інвалідністю неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.

Встановлення неповної тривалості робочого часу особам з інвалідністю Читайте також: Як правильно зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів

Залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди не допускається (ст.ст. 55, 63).

Механізм встановлення неповної тривалості робочого часу досить простий. Працівник пише заяву, в якій просить встановити йому неповний робочий день або неповний робочий тиждень, а роботодавець затверджує її відповідним наказом.

Як правильно зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів Статті за темою на порталі:

Роботодавець зобов’язаний на прохання особи з інвалідністю встановити робочий час тієї тривалості, про яку він просить, з визначенням часу початку та закінчення роботи.

Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення:

  • тривалості щоденної роботи (неповний робочий день);
  • кількості днів роботи протягом тижня (неповний робочий тиждень);
  • одночасно шляхом зменшення і кількості годин роботи упродовж дня, і кількості робочих днів впродовж тижня.

Оплата праці в умовах неповної тривалості робочого часу здійснюється пропорційно відпрацьованому робочому часу або залежно від виробітку.

Важливо!

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Чинним законодавством про працю обмежень на встановлення неповної тривалості робочого часу у випадках та в порядку встановленого законодавством, зокрема, для працівників - осіб з інвалідністю згідно вимог ст. 172 КЗпП України, не передбачено.

За інформацією Держпраці у Хмельницькій області

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання