Право на щорічну додаткову відпустку ветеринарного лікаря

25

Запитання

Чи має право ветеринарний лікар, який проводить ветеринарно-санітарну експертизу, на щорічну додаткову відпустку?

Відповідь

Ветеринарний лікар має право на таку відпустку, проте її тривалість може бути різною. Від чого вона залежить, читайте далі.

Лікар ветеринарний, який проводить ветеринарно-санітарну експертизу у цехах первинного перероблення худоби, на скотобойнях, має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів (поз. 4 підрозд. «М’ясна промисловість» розд. ХІІ «Харчова промисловість» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290; далі – Список № 1290).

Отже, якщо ветеринарний лікар працює на підприємстві харчової промисловості та виконує роботи, передбачені позицією 4 Списку № 1290, він може мати право на таку відпустку.

Лікар ветеринарний, який проводить ветеринарно-санітарну експертизу продуктів рослинного та тваринного походження, має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до семи календарних днів (поз. 21 підрозд. «Ветеринарна медицина» розд. ХIV «Сільське та лісове господарства» Списку № 1290).

Конкретну тривалість відпусток за особливий характер праці встановлюють колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці надають пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад (п. 6-7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.98 № 16).

Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснює власник або уповноважений ним орган.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль