В яких випадках можна припинити видачу молока працівникам

30 січня 2018
782
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право керівництво підприємства припинити видачу молока працівникам?

Відповідь

Роботодавець може припинити видачу молока, однак лише за певних обставин.

Рішення щодо безкоштовної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, якщо їхні робочі місця належать до категорії зі шкідливими умовами праці, ухвалює роботодавець. При цьому він керується Переліком робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтвердили право на пільги та компенсації. Його складає атестаційна комісія підприємства за погодженням із профспілковим комітетом за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Підстави припинення видачі молока працівникам Читайте також: Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Атестацію мають провести відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442). Право на отримання молока визначають згідно з Порядком, встановленим постановою Держкомітету СРСР по праці та соціальних питаннях і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 713/П-13 (далі — Постанова № 713), на підставі Переліку хімічних речовин, під час роботи з якими у профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів (затверджений МОЗ СРСР від 04.11.1987 № 4430-87), якщо гранично допустимі концентрації цих речовин на робочому місці перевищені.

Якщо працівників забезпечать нормальними умовами праці, адміністрація та профспілковий комітет за погодженням із радою трудового колективу підприємства можуть припинити видачу молока (п. 3 Постанови № 713).