Хто проводить вступний інструктаж, якщо інженер з охорони праці звільнився?

23 січня 2017
981
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Давайте розглянемо на прикладі

Приклад

Один із останніх вступних інструктажів з охорони праці з новими робітниками був проведений у січні. Інспектор з питань захисту трудової діяльності був звільнений у наступному місяці (лютому). Новий інженер розпочав роботу у березні. Таким чином, вступних інструктажів за цей період не було. Як саме це можна вирішити?

Законодавством передбачено, що основна відповідальність з приводу роботи системи управління з охорони праці на виробництві, лягає на плечі роботодавця. Окрім того, він повинен виокремити відповідні служби та призначити певних посадових осіб, що будуть врегульовувати та координувати це питання. Роботодавцю необхідно прийняти та затвердити інструкції щодо їх обов’язків, сфер відповідальності, прав та контролювати непорушність виконання всіх встановлених умов (ст.13 ЗУ № 2694-XII «Про охорону праці» затверджений 14.10.1992).

При відсутності головуючого служби охорони праці, вступний інструктаж з однойменних питань має здійснити керівник організації. Це стосується і нового керівника служби охорони праці, що зобов’язується прослухати вступний інструктаж. Відносно законодавчих вимог, слід зауважити, що інструктаж на робочому об’єкті чи місці не повинен надаватися перед прослуховуванням повноцінного вступного інструктажу.