Нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу

11 січня 2018
67
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як має здійснюватися нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за контрактом?

Відповідь

У законодавстві України міститься чітка відповідь на це питання. Зокрема, у ст. 119 Кодексу законів про працю України зазначено, що за працівниками на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації (контрактом), на особливий період зберігаються їхні робочі місця, а також посади.

Середній заробіток також зберігається і має виплачуватися на встановлених законом засадах. Зокрема, нарахування середньої заробітної плати працівникові відбувається згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100) з урахуванням виплат за 2 останні календарних місяці роботи, що передували місяцю, на який припала мобілізація.

Якщо на підприємстві відбулося підвищення тарифних ставок і посадових окладів (як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток) роботодавець зобов’язаний діяти згідно з вимогами п.10 Порядку. Ними передбачено коригування заробітної плати та інших виплат, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення на коефіцієнт їх підвищення.

Нарахування середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу Читайте також: Працевлаштування без порушень: що потрібно знати роботодавцям

При цьому постановою передбачено, що госпрозрахункові організації можуть коригувати виплати залежно від свого поточного фінансового стану та можливостей.

Нараховані мобілізованому працівнику суми мають виплачуватися у строки видачі заробітної плати.

За інформацією Держпраці у Миколаївській області