Вимоги до освіти особи, яка претендує на посаду «механік»

10 січня 2018
348
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може займати посаду «механік» працівник, який має середню спеціальну освіту зі спеціальності «технік-механік»?

Відповідь

Механік належить до категорії фахівців. Це працівник, який відповідає за технічний стан транспортних засобів і забезпечення технічної експлуатації транспортного парку закріпленого за ним підрозділу. Відповідно до кваліфікаційних характеристик «технік-механік» – кваліфікація молодшого фахівця.

Кваліфікаційна характеристика – це нормативний документ компетентного фахового органу, погоджений із замовником кадрів. У ньому наведені вимоги до знань, умінь та професійних якостей фахівця, необхідних для виконання завдань, які існують на ринку праці.

Дані про середню спеціальну освіту необхідно актуалізувати відповідно до законодавства. Чинне законодавство на сьогодні не передбачає такий рівень освіти.

Згідно зі ст.ст. 24, 25 Закону України «Про вищу освіту» підготовку фахівців за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста здійснюють вищі навчальні заклади І та ІІ рівнів акредитації. До них, зокрема, належать технікуми, училища, коледжі.

Одназначної відповіді на питання про те, чи може займати посаду «механік» працівник, який має середню спеціальну освіту зі спеціальності «технік-механік», не існує. Це залежить від того, що прописано в посадовій інструкції, яка використовується на конкретному підприємстві. Головне, щоб працівник відповідав кваліфікаційним вимогам, які передбачені у відповідних кваліфікаційних характеристиках.

За інформацією Держпраці у Рівненській області