Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад

53

Запитання

Чи треба звільняти керівників та заступників навчальних закладів, які переходять з комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад?

Відповідь

Відповідь на це питання можна знайти в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексі законів про працю (далі – КЗпП). У статті 8 цього закону вказано, що об’єднана територіальна громада (далі – ОТГ) є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися.

У разі об’єднання сільських, селищних, міських рад все майно спільної власності є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади. Пов’язані з таким майном права та обов’язки належать ОТГ.

При передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад відбувається зміна власника закладу освіти. Як сказано у ч. 4 ст. 36 КЗпП України: «У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад Читайте також: Порушення законодавства про охорону праці

Працівників повідомляють про зміни. Для цього новоутворена ОТГ видає розпорядчий документ (постанову), в якому зазначається про зміну власника та інші організаційні моменти.

 В зв’язку з тим що, у працівників не змінюється ані посада, ані місце роботи,  накази про звільнення та прийняття на роботу не видаються, нові записи до трудових книжок робити не потрібно.

За інформацією Держпраці

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль