Оплата праці під час простою на підприємстві

84

Запитання

Чи зберігається за працівником заробітна плата під час періоду простою на підприємстві?

Відповідь

У Кодексі законів про працю України (далі – КЗпП) визначено, що простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних умов, потрібних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч.1 ст. 34).

Під час простою працівника можуть перевести на іншу роботу в межах того самого підприємства на весь час простою, однак для цього потрібна його згода. При визначенні виду роботи враховуються спеціальність і кваліфікація особи. Якщо працівника переводять на інше підприємство, повинні виконуватися дві умови:

  • таке підприємство має бути розташоване у тій самій місцевості;
  • строк роботи на ньому не повинен перевищувати один місяць.

Важливо!

До трудової книжки не вносяться відомості про тимчасове переведення на іншу роботу, якщо воно пов’язане з простоєм на підприємстві.

Як має оплачуватися час простою працівнику? Тут все залежить від того, з чиєї вини такий простій відбувся. Якщо винен працівник, цей період йому не оплачується. Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Однак, укладаючи колективний договір, для таких випадків можна передбачити й іншу суму, яка буде вища за ту, що фігурує в законі.

Згідно з ч. 2 ст. 113 КЗпП працівник зобов’язаний повідомити про початок простою (якщо не йдеться про простій підрозділу або всього підприємства) власника, уповноважений ним орган, бригадира, майстра або інших посадових осіб. 

За інформацією Держпраці в Івано-Франківській області

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль