Безоплатна видача молока без атестації робочого місця

202

Запитання

Чи можна безоплатно отримувати молоко за роботу з хімічними речовинами без проведення атестації робочого місця?

Відповідь

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про охорону праці» право на пільги та компенсації, зокрема на безоплатне отримання молока або рівноцінних харчових продуктів, мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.

Для того, щоб визначити, чи належать робочі місця до категорії зі шкідливими умовами праці, має бути проведена атестація робочих місць. Вона здійснюється відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 1 серпня 1992 року № 442 .

Атестаційна комісія лише після атестації робочих місць за умовами праці та за погодженням із профспілковим комітетом складає перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівники яких мають право на пільги та компенсації. Визначити, чи наявне перевищення гранично допустимих рівнів хімічних речовин на робочому місці без такої перевірки, неможливо.

Безоплатна видача молока без атестації робочого місця Читайте також: Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Саме тому, претендувати на певні пільги і компенсації, передбачені за роботу зі шкідливими умовами праці, працівник може тільки в такому випадку, якщо атестація відбулася і робоче місце визнали таким, що належить до категорії зі шкідливими умовами праці.

Однак, згідно з ч. 3 ст. 7 Закону України «Про охорону праці» роботодавець може передбачити в колективному договорі (трудовому договорі) додаткові пільги та компенсації для працівників та видавати молоко або інші харчові продукти власним коштом.

За інформацією Держпраці у Київській області

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль