Робота за сумісництвом: чи потрібен дозвіл з основного місця роботи

30 листопада 2017
198
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи?

Відповідь

У пункті 1 Постанови Кабінету міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3.04.1993 № 245 вказано, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом.

Це означає, що вони можуть, крім своєї основної роботи, виконувати й іншу, уклавши трудовий договір. Головна умова – працювати в іншій установі, організації або у підприємця чи приватної особи лише в час, вільний від основної роботи.

Пам’ятайте!

Працівникам не заборонено працювати за сумісництвом на тому ж самому підприємстві, де вони оформлені офіційно.

У цьому ж пункті Постанови наголошено на тому, що для роботи за сумісництвом не потрібна згода адміністрації за місцем основної роботи.

Повідомлення роботодавця за сумісництвом про звільнення з основного місця роботи Зверніть увагу: Посадова інструкція інженера з охорони праці: заборонені функції та завдання

Однак існують певні обмеження, які потрібно враховувати перед тим, як шукати додатковий заробіток. Вони встановлені щодо:

  • працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці;
  • осіб, які не досягли 18 років;
  • вагітних жінок.

Також не можуть працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники. Виняток становить наукова, викладацька, медична і творча діяльність.

Робота за сумісництвом: чи потрібен дозвіл з основного місця роботи Читайте також: Сумісництво та неповний робочий час інженера з охорони праціІнженер — сторож за суміщенням: чи можливо

За інформацією Держпраці у Кіровоградській області