Догляд за засобами індивідуального захисту

28 листопада 2017
300
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Запитання

Як потрібно обробляти ЗІЗ після роботи з пестицидами?

Відповідь

Належна експлуатація засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) передбачає і правильний догляд за ними. Важливо, щоб він здійснювався тільки відповідно до інструкції та кваліфікованим персоналом.

Порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту визначений в Положенні, яке затверджене наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 № 53 (далі – Положення).

Догляд за засобами індивідуального захисту Читайте також: Спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту: загальна характеристика

Відповідно до пункту 6.2 цього Положення за очищення (хімочищення), прання, обезпилювання, дегазацію,  дезактивацію,  дезінфекцію, знешкодження і ремонт ЗІЗ відповідальний роботодавець. Він зобов’язаний здійснювати все перелічене вище своїм коштом, відповідно до інструкцій з експлуатації ЗІЗ та з урахуванням виробничих умов.

У випадку роботи з пестицидами за добором ЗІЗ та правильністю їх застосування слідкує особа, відповідальна за проведення робіт з пестицидами. Про які ж засоби індивідуального захисту йдеться передусім? Комплект складається зі спецодягу, спецвзуття, рукавиць, рукавичок, захисних окулярів, респіраторів або протигазів. Всі ці предмети повинні бути підібрані індивідуально та закріплені за кожним працівником протягом всього періоду його роботи.

Після використання засобів індивідуального захисту потрібно виконати такі дії: не знімаючи рукавички, помити їх у 5% розчині соди (500 г кальцинованої соди на відро води), сполоснути водою. Після цього можна зняти захисні окуляри, респіратор, спецвзуття, халат, головний убір. Окуляри респіратора також промивають 5% розчином кальцинованої соди. Останніми знімають рукавички, після чого руки ретельно миють з милом. Спецодяг перуть не рідше, ніж раз у 6 днів або частіше за потреби (залежно від ступеню забрудненості).

Згідно з пунктом 6.4 Положення догляд та обслуговування ЗІЗ здійснюється лише підготовленим персоналом, обізнаним з інструкціями щодо їх експлуатації. Також допускається залучення до обслуговування спеціалізованої організації.

Зберігатися засоби індивідуального захисту мають в окремих шафах у спеціально виділеному сухому, чистому та гарно провітрюваному приміщенні. Не дозволяється тримати ЗІЗ в одному приміщенні з пестицидами, брати їх додому, вдягати після закінчення роботи.

За інформацією Держпраці у Кіровоградській області