text
Служба охорони праці

Компенсація за відпустку на дітей: кому та за яких обставин вона виплачується

  • 24 листопада 2017
  • 31

Запитання

Чи виплачується при звільненні компенсація за не використану відпустку на дітей?

Відповідь

У статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР вказано, що право на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів мають:

  • жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років;
  • жінка, яка має дитину-інваліда, або усиновила дитину;
  • матір інваліда з дитинства підгрупи А І групи;
  • одинока матір;
  • батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (зокрема у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи один із прийомних батьків.

Компенсація за відпустку на дітей: кому та за яких обставин вона виплачується Читайте також: Права працівників на пільги і компенсації

На що можуть розраховувати перелічені категорії працівників, якщо вони на момент звільнення так і не скористалися своїм законним правом на додаткову соціальну відпустку? Відповідь на це питання дає стаття 24 зазначеного вище закону. В ній сказано, що у разі звільнення за не використані дні як щорічної, так і додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, виплачується грошова компенсація. Тобто, навіть якщо у працівника «назбиралось» декілька не використаних в різні роки соціальних відпусток, компенсацію за них він все рівно має отримати.

Увага!

Ця норма діє навіть у разі смерті особи, яка входить до переліку, наведеному в статті 19 Закону України «Про відпустки». У такому випадку грошову компенсацію за не використану щорічну відпусту, а також додаткову відпустку працівника, який має дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, отримують його спадкоємці.

При звільненні працівників зазвичай цікавить, скільки днів потрібно пропрацювати в поточному році, аби отримати грошову компенсацію за не використану додаткову соціальну відпустку. Відповідно до Листа Міністерства соціальної політики України від 24.03.2015 № 4053/0/14-15/18 «Про надання роз’яснень» скористатися своїм правом на цю відпустку особа може тільки якщо пропрацювала в році, за який просить її надати, хоча б один день. Відповідно, за такої ж умови вона може розраховувати на грошову компенсацію.

Варто пам’ятати, що соціальну відпустку можна отримати тільки один раз протягом року. Тому особа, яка отримала грошову компенсацію за таку відпустку в поточному році, не може претендувати на додаткові дні на дитину, влаштувавшись на нове місце роботи.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль