Компенсація за відпустку на дітей: кому та за яких обставин вона виплачується

26

Запитання

Чи виплачується при звільненні компенсація за не використану відпустку на дітей?

Відповідь

У статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР вказано, що право на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів мають:

  • жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років;
  • жінка, яка має дитину-інваліда, або усиновила дитину;
  • матір інваліда з дитинства підгрупи А І групи;
  • одинока матір;
  • батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (зокрема у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, чи один із прийомних батьків.

Компенсація за відпустку на дітей: кому та за яких обставин вона виплачується Читайте також: Права працівників на пільги і компенсації

На що можуть розраховувати перелічені категорії працівників, якщо вони на момент звільнення так і не скористалися своїм законним правом на додаткову соціальну відпустку? Відповідь на це питання дає стаття 24 зазначеного вище закону. В ній сказано, що у разі звільнення за не використані дні як щорічної, так і додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, виплачується грошова компенсація. Тобто, навіть якщо у працівника «назбиралось» декілька не використаних в різні роки соціальних відпусток, компенсацію за них він все рівно має отримати.

Увага!

Ця норма діє навіть у разі смерті особи, яка входить до переліку, наведеному в статті 19 Закону України «Про відпустки». У такому випадку грошову компенсацію за не використану щорічну відпусту, а також додаткову відпустку працівника, який має дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, отримують його спадкоємці.

При звільненні працівників зазвичай цікавить, скільки днів потрібно пропрацювати в поточному році, аби отримати грошову компенсацію за не використану додаткову соціальну відпустку. Відповідно до Листа Міністерства соціальної політики України від 24.03.2015 № 4053/0/14-15/18 «Про надання роз’яснень» скористатися своїм правом на цю відпустку особа може тільки якщо пропрацювала в році, за який просить її надати, хоча б один день. Відповідно, за такої ж умови вона може розраховувати на грошову компенсацію.

Варто пам’ятати, що соціальну відпустку можна отримати тільки один раз протягом року. Тому особа, яка отримала грошову компенсацію за таку відпустку в поточному році, не може претендувати на додаткові дні на дитину, влаштувавшись на нове місце роботи.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль