Чи потрібен додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів?

24 листопада 2017
556
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібен додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів, якщо вони вже зареєстровані в територіальних органах Держпраці?

Відповідь

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про охорону праці» для виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки роботодавець має отримати  дозвіл. В яких саме випадках потрібен такий дозвіл – зазначено в Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107.

Відповідно до п. 20 додатку 3 до цього Порядку до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки належать технологічні транспортні засоби, які мають бути зареєстровані в територіальних органах Держпраці. Якщо така реєстрація здійснена відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8, додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів не потрібен.

Чи потрібен додатковий дозвіл на експлуатацію технологічних транспортних засобів? Дізнайтеся більше про Безпечну експлуатацію технологічних транспортних засобів

За матеріалами Держпраці