«Підводні камені» нелегального працевлаштування

23 листопада 2017
186
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чому вам невигідно працювати нелегально?

Відповідь

Неофіційне оформлення та видача заробітної плати «в конвертах» невигідна як працівнику, так і суспільству загалом. Передусім це призводить до втрати трудового стажу, що в майбутньому обов’язково відобразиться на розмірі пенсії. Також варто пам’ятати, що людина, яка працює нелегально, не має змоги користуватися державними гарантіями, передбаченими чинним законодавством. Це, зокрема, субсидії, державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям. Позбавлений працівник і гарантованого державою розміру зарплати, зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу, доплати, надбавки.

Нелегально працевлаштована особа стає також соціально незахищеною. Вона нічого не сплачує у фонди соціального страхування, а отже держава не може їй гарантувати своєчасного отримання зарплатні, яка до того ж має бути не нижче певного мінімального рівня, відпустки, безпечних умов праці.

Нелегальне працевлаштуванняЧитайте також: Скільки «коштуватиме» нелегальний робітник: таблиця штрафів та кримінальної відповідальності

Зарплата «в конвертах» шкідлива й для суспільства в цілому. В місцевий бюджет не надходять податки, і, якщо відсоток нелегально влаштованих працівників у регіоні значний, уповільнюється соціально-економічний розвиток міста або району, страждає добробут громади. Це веде до нестабільності в суспільстві, появи невпевненості в майбутньому. Зростає навантаження і на фонди соціального страхування, які через брак коштів змушені шукати додаткові джерела для виконання своїх функцій.