Необхідність переоформлення дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки при реорганізації підприємства шляхом перетворення

17 жовтня 2017
728
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно переоформити дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у разі реорганізації підприємства шляхом перетворення?

Відповідь

У п. 4 ст. 4 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV визначено, що у разі перетворення юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.

Необхідність переоформлення дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки при реорганізації підприємства шляхом перетворення Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

Перетворення — це спосіб реорганізації, який передбачає зміну форми власності або організаційно-правової форми юридичної особи без припинення господарської діяльності підприємства.
 

П. 6 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою КМУ від 22.01.1996 № 118, визначає, що у разі перетворення юридичної особи, крім центральних органів виконавчої влади, за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код.
 

Відповідно до внесених змін до ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (в редакції № 835-VIII від 26.11.2015), зокрема, до п. 8 ст. 4-1, зміна найменування та місцезнаходження юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця не є підставами для переоформлення документів дозвільного характеру.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області