Наряд-допуск на електричні та механічні випробування

12 жовтня 2017
548
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємстві є вимірювальна лабораторія, в якій проводять електричні та механічні випробування захисних засобів. Відповідно до пункту 7.6.8 НПАОП 40.1-1.21-98 «масові випробування ізоляційних матеріалів і виробів (засобів захисту, різних ізоляційних деталей тощо), що проводяться поза електроустановкою напругою понад 1000 В з використанням стендів, у яких струмовідні частини закриті суцільними або сітчастими огородженнями, а двері забезпечені блокуванням, може виконувати особа з групою IV одноосібно в порядку поточної експлуатації». А відповідно до пункту 6.6 розділу VI НПАОП 60.1-1.02-12 «механічні та електричні випробування проводяться за нарядом бригадою не менше двох осіб, з яких виконавець робіт повинен мати V групу з електробезпеки, а інші не нижче IV». Як оформити роботи на проведення електричних та механічних випробувань засобів захисту? Якщо їх проводити за нарядом, то за якою формою його оформлювати?

Відповідь

Відповідно до Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98), випробування проводять бригади у складі не менше 2-ох працівників, з яких:

  • керівник робіт повинен мати групу IV;
  • інші — групу III.

Наряд-допуск на електричні та механічні випробування Группа з електробезпеки: як правильно визанчити

Їх можуть виконувати лише працівники, які пройшли спеціальну підготовку і перевірку знань схем випробувань і правил в обсязі розділу 7 НПАОП 40.1-1.21-98 та мають практичний досвід проведення випробувань в умовах діючих електроустановок, одержаний у період стажування, тривалістю не менше 1-го місяця під контролем досвідченого працівника з групою III…

Повна відповідь експерта за ПОСИЛАННЯМ

Наряд-допуск на електричні та механічні випробування Бланк наряду-допуску для виконання робіт в електроустановках