Продовження щорічної відпустки донорові

11 жовтня 2017
85
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За яких умов донор крові може отримати продовження щорічної відпустки?

Відповідь

Відповідно до статті 9 ЗУ «Про донорство крові та її компонентів» у день давання крові або її компонентів, а також у день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності із збереженням за ним середнього заробітку.

Після кожного дня давання крові, в тому числі в разі давання її у вихідні, святкові та неробочі дні, донорові надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. На бажання працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.

У разі давання крові та (або) її компонентів у період щорічної відпустки ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівникові додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові, тобто її тривалість потрібно продовжити на два дні.

За статтею 5 ЗУ «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами і незалежно від графіків та режимів розраховується в календарних днях.

Зверніть увагу!

Щорічна відпустка, яка збігається з днями давання крові, продовжується на два календарних дні.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області