Фотографія робочого часу

3 жовтня 2017
2482
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Для чого робиться фотографія робочого часу та який порядок її підготовки?

Відповідь

Нагадаємо, що атестація робочих місць за умовами праці проводиться відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці України від 01.09.1992 № 41.

Визначення

Фотографія робочого часу — це послідовне фіксування часу, що витрачається працівником протягом робочого дня (зміни) на виконання визначених технологічним процесом операцій, а також перерви в роботі.

Атестація робочих місць за умовами праці передбачає комплексну оцінку всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров’я і працездатність працівників у процесі трудової діяльності. Оцінка факторів виробничого середовища проводиться з урахуванням часу їхнього впливу впродовж робочого часу.

Структура робочого часу, час дії шкідливих факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу і зайнятість працівника в цих умовах визначаються на підставі результатів фотографії робочого часу.

Фотографії робочого часу виконуються роботодавцем й оформляються у довільній формі.

За матеріалами Управляння Держпраці у Хмельницькій області