Чи повинен інвалід звільнятися з роботи при досягнені пенсійного віку і праві на пенсію за вислугу років

21 вересня 2017
64
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник є інвалідом ІІ групи загального захворювання. Через певний час він досягне пенсійного віку і набуде право на пенсію за вислугу років. Чи може він продовжувати працювати чи повинен звільнитися?

Відповідь

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Вихід на пенсію є поважною причиною для звільнення за власним бажанням у разі набуття працівником права на такий вид пенсійного забезпечення, як пенсія за вислугу років, оскільки однією з обов’язкових умов призначення такого виду пенсійного забезпечення є полишення працівником роботи (посади, професії, сфери діяльності), які дають право на цей вид пенсійного забезпечення.

Чи повинен інвалід звільнятися з роботи при досягнені пенсійного віку і праві на пенсію за вислугу років Розрахунок квоти інвалідів

У випадку набуття працівником права на інші види пенсійного забезпечення (за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника) працівник з виходом на пенсію може продовжувати працювати на цій роботі, а може й звільнитися з цієї роботи.

Отже, якщо працюючий пенсіонер по інвалідності з досягненням пенсійного віку переоформлює пенсію по інвалідності на пенсію за віком та має бажання продовжувати працювати, керівництво не в праві вимагати від такого працівника звільнення.

Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці у Полтавській області