Запис про атестацію робочого місця за умовами праці у трудовій книжці

8 вересня 2017
1131
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково вносити до трудової книжки працівника запис про атестацію робочого місця за умовами праці?

Відповідь

Якщо працівник має право на пенсію на пільгових умовах, до трудової книжки обов’язково необхідно внести запис про атестацію робочого місця — на підтвердження цього права.

Трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника (ч. 1 ст. 48 Кодексу законів про працю України) та основним документом, що підтверджує стаж роботи (ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788–XII).

Працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Вимогу щодо внесення до трудової книжки запису про атестацію робочого місця містить пункт 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.

Повне роз’яснення експерта та приклади записів у трудовій книжці