Підстава для підтвердження надання пільг і компенсацій за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

7 вересня 2017
281
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи є висновок за результатами експертизи якості проведення атестації робочих місць за умовами праці підставою для підтвердження впродовж певного 5-річного періоду умов праці?

Відповідь

Постановою КМУ від 05.10.2016 № 741 було внесено зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.

Зазначеною постановою на Держпраці покладається контроль за:

Висновок за результатами експертизи якості проведення атестації робочих місць за умовами праці не є актом державного чи іншого органу в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не породжує правових наслідків, спрямованих на регулювання тих чи інших суспільних відносин, і не має обов’язкового характеру для суб’єктів господарювання.

Відповідно до чинного законодавства України, тільки наказ про результати атестації робочих місць за умовами праці відповідного підприємства, організації є підставою для підтвердження впродовж певного 5-річного періоду умов праці, що дають право на надання працівникам пільг і компенсацій за роботу із шкідливим і важкими умовами праці.

Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці у Тернопільській області