Атестація робочих місць у навчальному закладі

5 вересня 2017
1073
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Від керівника навчального закладу вимагають провести атестацію робочих місць за умовами праці, хоча раніше її завжди проводили спеціалісти управління освіти. У штатному розписі навчального закладу не передбачено фахівця з охорони праці. Хто в цьому випадку має проводити атестацію робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація) у навчальному закладі проводять відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок), та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41 (далі — Методичні рекомендації).

Атестацію здійснює атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначає наказом керівник навчального закладу (абзац 1 пункту 4 Порядку та пункт 2.1 Методичних рекомендацій). Він відповідальний за своєчасне та якісне проведення атестації у навчальному закладі (абзац 2 пункту 4 Порядку). Якщо у навчальному закладі є фахівець з охорони праці, він може входити до складу атестаційної комісії та бути її головою.

Читайте повне роз’яснення експерта з цього питання за ПОСИЛАННЯМ.