Комплекс вправ для поліпшення мозкового кровообігу при роботі на ПК

89

Запитання

Чи є якийсь рекомендований комплекс вправ для поліпшення мозкового кровообігу для працівників, що виконують роботи на персональному комп’ютері?

Відповідь

Для поліпшення мозкового кровообігу при інтенсивній роботі на ПК можна використовувати рекомендований комплекс вправ, що міститься у додатку 7 Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПіН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7.

Комплекс вправ для поліпшення мозкового кровообігу

Зверніть увагу!

Нахили і повороти голови справляють механічну дію на стінки шийних кровоносних судин, підвищуючи їх еластичність. Тренування вестебулярного апарату сприяє розширенню кровоносних судин головного мозку, а дихальні вправи, особливо дихання через ніс, збільшують їх кровонаповнення. Все це підсилює мозковий кровообіг, тим самим полегшуючи розумову діяльність.

Варіант 1

 • В. п. — основна стійка (о. с.). На рахунок «раз» — руки за голову, лікті розвести, голову нахилити назад. На рахунок «два» — лікті вперед. На рахунок «три – чотири» — руки розслаблено опустити вниз, голову нахилити вперед. Повторити 4–6 разів у повільному темпі.
 • В. п. — стійка «ноги порізнь», пальці стиснуті в кулаки. На рахунок «раз» — різкий мах лівою рукою назад, правою — вгору назад. На рахунок «два» — різко змінити положення рук. Повторити 6–8 разів у середньому темпі.
 • В. п. — сидячи на стільці. На рахунок «раз – два» — плавно відвести голову назад, на рахунок «три – чотири» — голову нахилити вперед, плечі не піднімати. Повторити 4–6 разів у повільному темпі.

Варіант 2

 • В. п. — стоячи або сидячи, руки на поясі. На рахунок «раз – два» коловим рухом відвести праву руку назад з поворотом тулуба і голови праворуч, на рахунок «три – чотири» — те саме ліворуч. Повторити 4–6 разів у повільному темпі.
 • В. п. — стоячи або сидячи, руки в сторони, долоні вперед, пальці розведені. На рахунок «раз» обхопити себе за плечі руками якомога міцніше і далі, на рахунок «два» повернутися у В. п. Повторити 4–6 разів у швидкому темпі.
 • В. п. — сидячи на стільці, руки на поясі. На рахунок «раз» повернути голову праворуч, на рахунок «два» — В. п. Те саме — ліворуч. Повторити 6–8 разів у повільному темпі.

Варіант 3

 • В. п. — стоячи або сидячи, руки на поясі. На рахунок «раз» ліву руку махом занести на праве плече, голову повернути ліворуч. На рахунок «два» повернутися в В. п. На рахунок «три – чотири» — те саме правою рукою. Повторити 4–6 разів у повільному темпі.
 • В. п. — о. с. На рахунок «раз» оплеск долонями за спиною, руки підняти позаду якомога вище. На рахунок «два» — руки через сторони перевести вперед на рівень голови, оплеск. Повторити 4–6 разів у швидкому темпі.
 • В. п. — сидячи на стільці. На рахунок «раз» нахилити голову вправо, на рахунок «два» — В. п. На рахунок «три» нахилити голову вліво, на рахунок «чотири» — В. п. Повторити 4–6 разів у середньому темпі.

Варіант 4

 • В. п. — стоячи або сидячи, пальці рук стиснуті в кулаки, на рахунок «раз» кулаки підвести до плечей, голову — назад. На рахунок «два» — лікті догори, голову — вперед. Повторити 4–6 разів у середньому темпі.
 • В. п. — стоячи або сидячи, руки в сторони. Зробити 3 ривки руками: правою перед тулубом, лівою — за. Повернутися в В. п. Потім зробити 3 ривки руками в інший бік. Повторити 4–6 разів у швидкому темпі.
 • В. п. — сидячи. На рахунок «раз» голову нахилити вправо, на рахунок «два» — В. п., «три» — голову нахилити вліво, «чотири» — В. п., «п’ять» — голову повернути вправо, «шість» — В. п., «сім» — голову повернути вліво, «вісім» — В. п. Повторити 4–6 разів у повільному темпі.


Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


 • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль