Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Прийом на роботу та навчання інженера з охорони праці

  • 10 листопада 2016
  • 1536

Запитання

Штат підприємства складає 5 осіб. У якому порядку проводиться залучення інженера з охорони праці на таке підприємство? Який договір і з ким укладати — з особою чи з іншим підприємством? Чи можна оформити пенсіонера за цивільно-правовим договором як спеціаліста, який буде надавати послуги з питань охорони праці, якщо в нього закінчився термін дії документів про відповідну підготовку? 

Відповідь

Згідно Типового положення, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, службу охорони праці створюють на підприємствах, де працює 50 і більше осіб. На підприємствах, у штаті яких менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. Якщо на підприємстві працює менше 20 осіб, для виконання функцій служби охорони праці дозволено залучати на договірних засадах спеціалістів з інших підприємств, які мають виробничий стаж роботи не менше 3-х років і пройшли навчання з охорони праці.

Відповідно до пункту 1.6 Положення № 255, працівники служби охорони праці мають проходити навчання і перевірку знань під час прийняття на роботу та періодично раз на 3 роки.

Отже, допуск до виконання обов’язків інженера з охорони праці можливий лише після проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

На підприємстві, штат якого складають 5 осіб, інженером з охорони праці за договором може бути стороння особа (у тому числі й пенсіонер), який пройшов навчання з охорони праці та має виробничий стаж роботи не менше 3-х років.

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, не передбачає форми договору (це може бути трудовий договір та цивільно-правовий договір). Чинне законодавство не забороняє укладати цивільно-правовий договір з керівником служби охорони праці, проте в такому разі на працівника не буде поширюватися Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII. Такий керівник служби охорони праці буде фактично виконувати функції незалежного аудитора та не матиме жодних соціальних гарантій, та як стороння особа повинен виконувати контролюючі функції тільки через керівника підприємства, з яким був укладений договір.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати