text
Служба охорони праці

Прийом на роботу та навчання інженера з охорони праці

  • 10 листопада 2016
  • 1423

Запитання

Штат підприємства складає 5 осіб. У якому порядку проводиться залучення інженера з охорони праці на таке підприємство? Який договір і з ким укладати — з особою чи з іншим підприємством? Чи можна оформити пенсіонера за цивільно-правовим договором як спеціаліста, який буде надавати послуги з питань охорони праці, якщо в нього закінчився термін дії документів про відповідну підготовку? 

Відповідь

Згідно Типового положення, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, службу охорони праці створюють на підприємствах, де працює 50 і більше осіб. На підприємствах, у штаті яких менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. Якщо на підприємстві працює менше 20 осіб, для виконання функцій служби охорони праці дозволено залучати на договірних засадах спеціалістів з інших підприємств, які мають виробничий стаж роботи не менше 3-х років і пройшли навчання з охорони праці.

Відповідно до пункту 1.6 Положення № 255, працівники служби охорони праці мають проходити навчання і перевірку знань під час прийняття на роботу та періодично раз на 3 роки.

Отже, допуск до виконання обов’язків інженера з охорони праці можливий лише після проходження навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

На підприємстві, штат якого складають 5 осіб, інженером з охорони праці за договором може бути стороння особа (у тому числі й пенсіонер), який пройшов навчання з охорони праці та має виробничий стаж роботи не менше 3-х років.

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, не передбачає форми договору (це може бути трудовий договір та цивільно-правовий договір). Чинне законодавство не забороняє укладати цивільно-правовий договір з керівником служби охорони праці, проте в такому разі на працівника не буде поширюватися Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII. Такий керівник служби охорони праці буде фактично виконувати функції незалежного аудитора та не матиме жодних соціальних гарантій, та як стороння особа повинен виконувати контролюючі функції тільки через керівника підприємства, з яким був укладений договір.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль