Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом

3 листопада 2021
15308
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після яких медоглядів водіїв видається медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом та у якій формі?

Відповідь

Порядок отримання медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом закріплений у Положенні про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженому наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80.

Медогляди водіїв транспортних засобів

Так, довідка видається за результатом проведення попереднього, періодичного та позачергового медичних оглядів. Усі види оглядів проводяться в закладі охорони здоров’я медичною комісією, до складу якої входять лікар-терапевт (він же і очолює комісію), лікар-невропатолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог та лікар-хірург.


Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом

Щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди здійснюються лікарями лікувального профілю або ж молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа».

Попередній медичний огляд проводять для кандидатів у водії для отримання права на керування транспортним засобом.

А от для підтвердження права на керування транспортним засобом водії проходять періодичний медогляд. Його періодичність залежить від віку особи:

  • раз на 10 років (до 55 років включно);
  • раз на 3 роки (від 56 до 75 років включно);
  • раз на рік (від 76 років і більше).

Якщо ж водій виконує роботи з перевезення пасажирів та вантажів, він підлягає щорічному медичному огляду незалежно від віку. Такі водії мають проходити щозмінний перед- та післярейсовий медогляд.

У випадку, коли медичний працівник поінформував про стале погіршення стану здоров’я водія, що перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, а також на вимогу та/або за рішенням уповноваженої посадової особи Державтоінспекції за наявності підстав водій підлягає позачерговому медичному огляду за направленням власника або посадової особи, що відповідає за експлуатацію транспортних засобів перевізника.

Медична довідка має бути оформлена згідно з вимогами Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Бланк довідки оформлюється таким чином:

  1. Медична довідка заповнюється головою медичної комісії, що проводить попередній, періодичний чи позачерговий медичні огляди водія (кандидата у водії) транспортного засобу.
  2. Усі пункти Медичної довідки заповнюються розбірливо.
  3. Прізвище, ім’я та по батькові кандидата у водії або водія вписуються повністю згідно з паспортними даними.
  4. У разі визначення водія (кандидата у водії) придатним до керування транспортним засобом у колонці «Відмітка про придатність» навпроти відповідної категорії транспортного засобу вписується слово «придатний».
  5. У разі визначення водія (кандидата у водії) непридатним до керування транспортним засобом у колонці «Відмітка про придатність» навпроти відповідної категорії транспортного засобу вписується слово «непридатний».
  6. У колонці «обмеження» навпроти відповідної категорії транспортного засобу можуть вписуватися допустимі обмеження («в окулярах (лінзах)», «з ручним управлінням»);
  7. Медична довідка підписується головою медичної комісії, що проводить попередній, періодичний чи позачерговий медичні огляди водія (кандидата у водії) транспортного засобу, та засвідчується печаткою закладу охорони здоров’я.