Види медичних оглядів водіїв

7 липня 2017
239
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Які бувають види медичних оглядів водіїв?

Відповідь

Класифікація медичних оглядів водіїв та порядок їх проведення міститься у Положенні про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженому наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі – Положення № 65/80).

Відповідно до загальних вимог Положення № 65/80 медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення придатності особи до безпечного керування транспортними засобами.

Медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів поділяються на:

Попередні (підлягають кандидати у водії для отримання права на керування транспортним засобом).

Періодичні (підлягають водії транспортних засобів для підтвердження права на керування транспортним засобом):

  • віком до 55 років (включно) — 1 раз на 10 років;
  • віком від 56 до 75 років (включно) — 1 раз на 3 роки;
  • віком від 76 років і більше — 1 раз на рік.

Водії, які займаються перевезенням пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду 1 раз на рік.

Щозмінні передрейсові та післярейсові огляди (підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб — підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів).

Позачергові (підлягають водії транспортних засобів перевізника за направленням власника або посадової особи, що відповідає за експлуатацію транспортних засобів перевізника, за інформацією медичного працівника про стале погіршення стану здоров’я водія, що перешкоджає безпечному керуванню транспортним засобом, а також на вимогу та/або за рішенням уповноваженої посадової особи Державтоінспекції за наявності підстав).