Оформлення результатів перевірки знань з питань охорони праці

3 липня 2017
3252
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як оформлюються результати перевірки знань працівників з питань охорони праці?

Відповідь

Пунктом 3.13 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, визначено, що результати перевірки знань з питань охорони праці оформлюються протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Тим особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці. В цьому випадку в протоколі та посвідченні у стислій формі зазначається перелік (в обсязі яких працівник пройшов перевірку знань):

  • основних НПАОП;
  • нормативних актів з безпечного виконання конкретних видів робіт.

Скачати бланки:

Роботодавець може сам вирішувати питання щодо необхідності видачі посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві або необхідності працівникам мати їх при собі під час виконання трудових обов'язків.

Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень обов’язкова лише в тому разі, якщо вони виконують роботи підвищеної небезпеки.

При незадовільних результатах перевірки знань з питань охорони праці працівники протягом 1-го місяця повинні пройти повторне навчання і повторну перевірку знань.

Увага!

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.