text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Вимоги щодо тривалості технологічних перерв

  • 3 листопада 2016
  • 230

Запитання

Якими нормативними актами регламентується тривалість технологічних перерв під час робіт, які проводяться у мікрокліматичних умовах, що перевищують допустимі параметри?

Відповідь

За результатами вимірювань складових мікроклімату відповідно до ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» або на основі загального показника теплового навантаження середовища — ТНС-індекс (за наявності теплового опромінення не вище 1000 Вт/м² для виробничих приміщень незалежно від пори року та відкритих територій у теплу пору року) дається гігієнічна оцінка мікроклімату.

Якщо мікрокліматичні умови перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу:

  • у разі перевищення допустимого рівня температури повітря тривалість регламентованих перерв становить не менше 10% робочого часу на кожні 2 °С перевищення;
  • при перевищенні допустимого рівня температури повітря та відносній вологості вище 75%, тривалість регламентованих перерв має бути не менше 20% робочого часу;
  • у разі теплового опромінення інтенсивністю понад 350 Вт/м2 та опроміненні понад 25% поверхні тіла тривалість безперервної роботи та регламентованих перерв встановлюється відповідно до норм таблиці 4 ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий час працівників, які проводять ремонтні роботи у замкненому просторі виробничого устаткування (наприклад, печах, ковшах, регенераторах), де температура повітря від +28 °С до +40 °С і температура огороджень до +45 °С, має бути організований відповідно до норм таблиці 5 ДСН 3.3.6.042-99.

Взимку працівники, які проводять роботи за температури зовнішнього повітря від -20 ºС, повинні мати можливість обігріву протягом 10 хвилин кожної години роботи.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися