text
Служба охорони праці

Вимоги щодо тривалості технологічних перерв

  • 3 листопада 2016
  • 230

Запитання

Якими нормативними актами регламентується тривалість технологічних перерв під час робіт, які проводяться у мікрокліматичних умовах, що перевищують допустимі параметри?

Відповідь

За результатами вимірювань складових мікроклімату відповідно до ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» або на основі загального показника теплового навантаження середовища — ТНС-індекс (за наявності теплового опромінення не вище 1000 Вт/м² для виробничих приміщень незалежно від пори року та відкритих територій у теплу пору року) дається гігієнічна оцінка мікроклімату.

Якщо мікрокліматичні умови перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу:

  • у разі перевищення допустимого рівня температури повітря тривалість регламентованих перерв становить не менше 10% робочого часу на кожні 2 °С перевищення;
  • при перевищенні допустимого рівня температури повітря та відносній вологості вище 75%, тривалість регламентованих перерв має бути не менше 20% робочого часу;
  • у разі теплового опромінення інтенсивністю понад 350 Вт/м2 та опроміненні понад 25% поверхні тіла тривалість безперервної роботи та регламентованих перерв встановлюється відповідно до норм таблиці 4 ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий час працівників, які проводять ремонтні роботи у замкненому просторі виробничого устаткування (наприклад, печах, ковшах, регенераторах), де температура повітря від +28 °С до +40 °С і температура огороджень до +45 °С, має бути організований відповідно до норм таблиці 5 ДСН 3.3.6.042-99.

Взимку працівники, які проводять роботи за температури зовнішнього повітря від -20 ºС, повинні мати можливість обігріву протягом 10 хвилин кожної години роботи.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль