Виплата лікарняних особам, які працюють (працювали) на підприємствах із зони АТО

29

Запитання

Яким чином здійснюється виплата лікарняних особам, які працюють (працювали) на підприємствах із зони АТО?

Відповідь

Відповідно до пункту 3.2 Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою Фонду соціального страхування України від 24.01.2017 фон 8 (далі — Порядок № 8), факт перебування в трудових відносинах на момент настання страхового випадку зі страхувальником, який зареєстрований на тимчасово окупованій території, в районі проведення антитерористичної операції або в зоні надзвичайної ситуації підтверджується даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування для наступних категорій осіб:

  • фактичне місце проживання яких знаходиться в населених пунктах, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження повним обсягом;
  • які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях або в зоні надзвичайної ситуації;
  • та осіб, які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переселилися з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації.

Про це йдеться у Додатку до Листа Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 21.06.2017 № 2.4-38-1120 (далі – Лист № 2.4-38-1120)

У Листі № 2.4-38-1120 також зазначається про те, що Пунктом 8 Порядку № 8 визначено, що:

для отримання матеріального забезпечення з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах особа, фактичне місце проживання якої знаходиться в населеному пункті, на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження повним обсягом, та яка перебуває (перебувала) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях або в зоні надзвичайної ситуації, також подає до робочого органу Фонду довідку страхувальника про підтвердження перебування в трудових відносинах застрахованої особи на момент настання страхового випадку.

Тобто при зверненні до робочого органу Фонду за призначенням матеріального забезпечення зазначених осіб, працівник цього робочого органу перевіряє факт перебування такої особи в трудових відносинах на момент настання страхового випадку зі страхувальником шляхом запиту до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо отримання персоніфікованих даних про застраховану особу (обмін даних із Пенсійним фондом).

Особи, фактичне місце проживання яких знаходиться в населених пунктах, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження повним обсягом, та які перебувають (перебували) у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території України, в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях або в зоні надзвичайної ситуації, подають до робочого органу Фонду ще й довідку страхувальника про підтвердження перебування в трудових відносинах їх на момент настання страхового випадку.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль