Роботи, що не відносяться до сезонних

27 червня 2017
157
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи всі роботи, що залежать від природно-кліматичних умов, відносять до сезонних?

Відповідь

Не вважаються сезонними роботи, що залежать (не залежать) від природно-кліматичних умов, у двох випадках.

Випадок перший

Не усі роботи, що залежать від природно-кліматичних умов, відносяться до сезонних. Повний перелік сезонних галузей виробництва та сезонних робіт визначено у постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей» від 28.03.1997 № 278 (далі – Постанова № 278).

Отже робота, яка залежить від природних та кліматичних умов але відсутня у переліку Постанови № 278, не належить до сезонної.

Приклад

Прикладом таких несезонних робіт є ті, що пов’язані з опалювальним періодом. Ці роботи виконують лише в певний період року та вони залежать від природно-кліматичних умов, але їх немає у переліку сезонних робіт Постанови № 278.

Випадок другий

Зауважимо, що роботи, які входять відповідно до Постанови № 278 до переліку сезонних робіт і сезонних галузей, але тривають повний рік і не залежать від природно-кліматичних умов, не вважаються сезонними.

Приклад

Несезонні роботи такого роду виконуються у санаторно-курортних і закладах відпочинку, що працюють цілий рік та розраховані на сталу кількість пацієнтів і відпочивальників.