Забезпечення працівників ЗІЗ, мийними та знешкоджувальними засобами

9 червня 2017
1168
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи обов’язково забезпечувати працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами?

Відповідь

Забезпечення ЗІЗ

Відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, роботах пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеоумовами, працівникам видаються безплатно за встановленими законодавством нормами:

Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.

Придбання ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У випадку передчасного зношення цих ЗІЗ не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок.

У разі придбання працівником спецодягу, інших ЗІЗ, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Відповідно до вимог колективного договору роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні ЗІЗ, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.