Тимчасове припинення чинності актів з охорони праці

7 червня 2017
309
Середній бал: 5 із 5

Запитання

В яких випадках може бути застосовано тимчасове припинення чинності нормативно-правових актів з охорони праці?

Відповідь

Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі – ЗУ «Про охорону праці») визначено умови, що можуть бути підставою для тимчасового припинення чинності нормативно-правових актів з охорони праці.

В статті 29 ЗУ «Про охорону праці» зазначено, що у випадку неможливості повного усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я умов праці роботодавець зобов’язаний повідомити про це відповідний орган державного нагляду за охороною праці.

Тимчасове припинення чинності актів з охорони праці Читайте на порталі: Оцінка умов праці на робочому місці

Роботодавець може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про встановлення необхідного строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на своєму виробництві (чи окремому робочому місці) до вимог нормативної документації.

Відповідний орган держнагляду за охороною праці розглядає це клопотання. Якщо є така потреба, то проводиться експертиза запланованих заходів та визначається їх достатність. Далі за наявності підстав відповідний державний орган може, як виняток, прийняти рішення про встановлення іншого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці.

Звертаємо увагу!

Роботодавець зобов’язаний невідкладно повідомити заінтересованих працівників про рішення зазначеного органу державного нагляду за охороною праці.