Для яких працівників є обов'язковими Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ

1124

Запитання

Офісні приміщення підприємства оснащені персональними комп’ютерами. Під час перевірки підприємства було виявлено порушення вимог розділу ІІІ пункту 1.14 Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин (НПАОП 0.00-1.28-10). До яких приміщень та працівників доречно застосовувати ці вимоги?

Відповідь

Вимоги Правил охорони праці під час експлуатації ЕОМ є обов’язковими для:

  • роботодавців;
  • операторів ЕОМ, комп’ютерного набору, комп’ютерної верстки;
  • працівників інших професій, які у своїй роботі застосовують електронно-обчислювальні машини з відеодисплейними терміналами (далі — ВДТ) та периферійними пристроями (далі — ПП).

Робочим місцем оператора ЕОМ є сукупність устаткування: екранний пристрій, який може доповнюватись клавіатурою або пристроєм введення та/або програмним забезпеченням, іншими приладами, периферійними пристроями, що включають пристрої для дискет, телефон, модем, друкувальний пристрій, тримач документів, робоче крісло і робочий стіл або робочу поверхню, а також необхідне виробниче середовище.

Правила охорони праці під час експлуатації ЕОМ не поширюються на:

  • робочі навчальні місця учнів, студентів у комп’ютерних класах (кабінетах) вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладах;
  • робочі місця операторів ЕОМ у сфері управління та експлуатації атомних електростанцій;
  • робочі місця пілотів, водіїв або операторів транспортних засобів, обладнані ЕОМ із ВДТ та ПП, ЕОМ у системах оброблення даних на борту засобів сполучення, ЕОМ у складі машин і обладнання, що переміщуються у процесі роботи;
  • робочі місця працівників, які займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням ЕОМ, ВДТ та ПП;
  • портативні системи оброблення даних, якщо вони не постійно використовуються на робочому місці;
  • обчислювальні машинки (калькулятори), каси (апарати) та прилади з невеликими пристроями індикації даних або результатів вимірювання;
  • друкарські машинки класичної конструкції, обладнані ВДТ (дисплейні друкарські машинки; п. 1.2 розділу І).

Отже, розділ ІІІ Правил охорони праці під експлуатації ЕОМ не поширюється на портативні системи оброблення даних, якщо їх не використовують постійно на робочому місці.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль