Якщо працівник придбав ЗІЗ за власні кошти

15 серпня 2016
442
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Держпраці роз’яснили норми законодавства щодо забезпечення працівника засобами індивідуального захисту.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням та несприятливими метеорологічними умовами, працівників мають безкоштовно забезпечити спецодягом, засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.

Також зазначені засоби видають працівникам, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором.

Роботодавець має за свій рахунок забезпечити придбання, комплектування, видачу та отримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника, роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. Якщо працівник придбав засоби індивідуального засобу за власні кошти, роботодавець повинен компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Також, відповідно до колективного договору, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

За інформацією Управління Держпраці у Волинській області

logo