Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Витрати на професійне навчання працівників: роз’яснення ДФС

  • 12 липня 2016
  • 573

Професійне навчання працівників: хто організовує, в яких формах проводиться та чи оподатковуються ПДФО витрати на це навчання — у листі ДФС від 30.06.2016 № 14249/6/99-99-13-02-03-15.

Згідно статті 201 КЗпП власник або уповноважений ним орган органiзовує iндивiдуальне, бригадне, курсове та iнше виробниче навчання за рахунок пiдприємства, органiзацiї, установи для професiйної пiдготовки i пiдвищення квалiфiкацiї робiтникiв i службовцiв, особливо молодi.

Професiйне навчання працiвникiв може здiйснюватися: безпосередньо у роботодавця, на договiрнiй основi у професiйно-технiчних та вищих навчальних закладах, на пiдприємствах, в установах або органiзацiях.

Навчання працiвникiв може бути формальним i неформальним. Зокрема, формальне включає первинну професiйну пiдготовку, перепiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї робiтникiв. За результатами такого навчання видається документ про освiту встановленого зразка.

Передбачено такі форми професiйного навчання працiвникiв: денна, вечiрня (змiнна), очно-заочна, дистанцiйна, екстернатна, з вiдривом i без вiдриву вiд виробництва та за iндивiдуальними навчальними планами.

При цьому фахівці ДФС зазначають, що сума, сплачена роботодавцем вітчизняним вищим та професійно-технічним навчальним закладам за фізичну особу, не оподатковується ПДФО за таких умов:

  • сума за кожен повний або неповний місяць навчання не перевищує розмір, визначений абзацом першим підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (у 2016 році — 1930 грн.);
  • між підприємством і фізичною особою укладено письмовий договір (контракт), за яким фізична особа зобов’язується відпрацювати у такого роботодавця після закінчення навчання і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше трьох років.

У разі припинення працівником трудових відносин протягом навчання або до закінчення третього календарного року після отримання спеціальності (кваліфікації) сума, сплачена роботодавцем за навчання, оподатковується ПДФО та військовим збором як додаткове благо.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати