text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Охорона праці осіб, які працюють за договором підряду

  • 2 липня 2016
  • 2664

Трудові відносини за договором підряду і договором про надання послуг та охорона праці осіб, що працюють на основі таких договорів, — у роз’ясненні Держпраці.

Фахівці Держпраці у листі від 31.03.2016 № 3684/2/12-ДП-16 зазначають, що відповідно до законодавства залучення осіб до виконання робіт можливе як на основі трудових договорів, так і шляхом укладання договору підряду або договору про надання послуг.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (стаття 837 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Договір про надання послуг передбачає, що одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу (стаття 901 ЦК).

Сторони можуть довільно визначати умови договору підряду чи договору про надання послуг, проте з урахуванням вимог законодавства.

Держпраці зазначає, що трудові відносини за договором підряду чи договором про надання послуг не регулюються КЗпП, не підпадають під дію Закону України «Про охорону праці» та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів з охорони праці.

Таким чином, вимоги з питань охорони праці для осіб, які працюють за договором підряду чи договором про надання послуг, визначаються у відповідних договорах за взаємною згодою сторін.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся