-

Держпраці про організацію робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання

9 червня 2016
884
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Управління Держпраці в Івано-Франківській області роз’яснили питання організації та проведення робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання.

Для забезпечення збереження здоров'я працівників в умовах опромінення має бути передбачений комплекс заходів безпеки, що запобігають забрудненню повітря робочої зони, поверхонь робочих приміщень і навколишнього середовища.

Питання організації та проведення робіт з відкритими джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ) регламентовані наказом МОЗ «Про затвердження державних санітарних правил «Основні санітарні правила радіаційної безпеки України» від 02.02.2005 № 54 (далі — Санітарні правила).

Усі роботи з використанням відкритих ДІВ поділяють на три класи залежно від групи радіаційної небезпеки радіонуклідів і активності на робочому місці. Санітарними правилами передбачено вимоги до проведення робіт кожного класу.

Приміщення, в яких здійснюються такі роботи, поділяють на 3 зони:

  • 1 зона — приміщення, які не обслуговуються. В них розташовуються технологічне обладнання та комунікації, які є основними джерелами випромінювання та радіоактивного забруднення.
  • 2 зона — приміщення періодичного обслуговування персоналом, призначена для ремонту забрудненого обладнання, тимчасового зберігання сировини тощо.
  • 3 зона — приміщення постійного перебування персоналу протягом усієї зміни. У цій зоні розташовуються адміністративні та службові приміщення, медпункт, майстерні, склади тощо.

Для того, щоб не відбувалося виносу радіоактивних забруднень, між зонами облаштовують санітарний шлюз.

Дотримуючись вимог організації та проведення робіт з відкритими ДІВ, зменшується можливість нанесення шкоди здоров’ю працівників.

За інформацією Управління Держпраці в Івано-Франківській області

logo