-

Безпечне проведення польових робіт

10 травня 2016
167
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

На базі фермерського господарства «Любисток» (с. Маків, Дунаєвецький район), що на Хмельниччині, відбувся інформаційно-консультативний семінар щодо вимог безпеки під час проведення польових робіт. Семінар організовано фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області за участю Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Варто зазначити, що проблеми, які обговорювалися на семінарі, є актуальними для всіх агропідприємств. Зокрема, йдеться про безпечну організацію польових робіт та попередження випадків травмування працівників агропромислового комплексу.

Так, обов’язковими заходами з охорони праці на підприємствах АПК мають бути:

  • навчання працівників безпечним методам роботи;
  • проведення інструктажів з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими у виробничих процесах;
  • забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння.

Треба пам’ятати, що не можна допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд; хворих, перевтомлених осіб; працівників у нетверезому стані; осіб, які не пройшли інструктаж з охорони праці.

Особливу увагу потрібно звертати на технічний стан машин та обладнання. Для виконання технологічних процесів не допускається використання машин та обладнання, які мають технічні несправності.

Під час агрегатування, наприклад , трактора з причіпними машинами, необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, необхідно обладнати двосторонньою сигналізацією. Причепи до трактора і навіску сільськогосподарських машин повинні виконувати особи, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

logo