text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Організація СУОП на підприємстві

  • 4 травня 2016
  • 1112

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 18.12.2015 № 5820/0/4.4-06/6/ДП-15 роз’яснила питання щодо системи управління охороною праці (СУОП) на підприємстві.

Держпраці зазначає, що роботодавець повинен створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (стаття 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Для цього роботодавець організовує функціонування СУОП, враховуючи всі фактори, які впливають на стан охорони праці, аби унеможливити виникнення небезпечних ситуацій.

Керівництво підприємства повинно визначити обов'язки, функції, розподіл відповідальності та підзвітності. Відповідальність та повноваження має бути задокументовано та доведено до відома відповідних осіб (розділ 4 OHSAS 18001:2010 «Системи управління гігієною та безпекою праці. Вимоги»).

Задокументувати конкретні повноваження працівника у сфері охорони праці можна в посадових інструкціях.

Держпраці наголошує, що Рекомендації щодо побудови, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці, що були затверджені Головою Держгірпромнагляду 07.02.2008, носять виключно рекомендаційний характер. Тому при розробці власної системи управління охороною праці суб'єкт господарювання може лише опиратися на зазначені Рекомендації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся