-

Декрет та педагогічний стаж: роз’яснення Держпраці

22 квітня 2016
3008
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

За медичною довідкою жінці продовжено декрет до 4-х років. Чи втрачається за таких умов неперервний педагогічний стаж та чи враховується період декрету до педагогічного стажу? Відповіді надає Державна служба України з питань праці.

В КЗпП України визначено:

  • за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства;
  • якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов`язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

В обох випадках відпустка для догляду за дитиною зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Дане питання врегульовано також постановою КМУ від 31.01.2001 № 78. Відповідно до пункту 5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого цією постановою, до стажу педагогічної роботи зараховується час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, педагогічний стаж жінки, якій за медичною довідкою продовжено декрет до 4-х років, не втрачається та період декрету зараховується до педагогічного стажу.

За інформацією Державної служби України з питань праці

logo