text
Служба охорони праці

Як діє принцип мовчазної згоди при отриманні дозвільних документів

  • 10 грудня 2015
  • 377

Державна служба України з питань праці роз’яснює, за яких умов виконувати небезпечні роботи та експлуатувати небезпечні машини можна без дозволу

Державна служба України з питань праці (Держпраці) роз’яснює, за яких умов виконувати небезпечні роботи та експлуатувати небезпечні машини можна без дозволу (роз’яснення Держпраці «Щодо порядку діяльності дозвільних органів» від 17.10.2015).

Якщо у встановлений законом строк суб’єкту господарювання не видано або не направлено документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі, то через 10 робочих днів із дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі дозволу суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або її видів. Йдеться про дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які видає Держпраці та її територіальні органи. Спрацьовує так званий принцип мовчазної згоди, згідно з яким суб’єкту господарювання дозволяється набувати право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або її видів без отримання відповідного документа дозвільного характеру.

При цьому, Держпраці наголошує, що принцип мовчазної згоди діє лише за умови, що суб’єктом господарювання (уповноваженою ним особою) подано в установленому порядку і в повному обсязі до дозвільного органу заяву та необхідні документи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Хочете першими дізнаватися про важливі новини з охорони праці?ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Для цього достатньо 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І дочитати новини